Maszyny Polskie z nagrodą ZPP dla najlepszego inwestora w regionie

Dobra Firma 2021 Zwyciezcy INWEST OR

Maszyny Polskie otrzymały przyznawaną przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców nagrodę Dobra Firma w kategorii najlepszy inwestor i firma wspierająca inwestycje. To kolejne już wyróżnienie dla toruńskiego dystrybutora laserów fiber.

Nagroda Dobra Firma trafia do przedsiębiorstw z ponadprzeciętnymi wynikami finansowymi, potencjałem innowacyjnym i rozwojowym oraz reputacją w branży.

Więcej…

Maszyny Polskie z tytułem Geparda Biznesu. Dynamiczny rozwój dystrybutora laserów fiber

gepard

 

Maszyny Polskie, wiodący dystrybutor laserów fiber i maszyn do obróbki metalu, zostały laureatem XV edycji konkursu Gepardy Biznesu 2020. Świetne wyniki finansowe firmy idą w parze z rosnącą sprzedażą i sukcesywnie poszerzaną ofertą.

Więcej…

Nowoczesne spawarki laserowe. Dlaczego czas postawić na spawanie światłowodem?

Spawarki laserowe to nowoczesność, za którą idzie prostota obsługi, szybkość działania i większa efektywność. Maszyny Polskie właśnie wprowadzają je do swojej oferty. Dlaczego warto zdecydować się na spawanie laserowe i sięgnąć po rozwiązania proponowane przez Maszyny Polskie?

spawarkidostepne od reki 2

Więcej…

Blog

laser fiber

Lasery światłowodowe to technologia stosunkowo młoda, ale już mogąca pochwalić się sporym uznaniem w różnych branżach przemysłu. Można z dużym przekonaniem stwierdzić, że w najbliższych latach zdominuje ona rynek i zacznie wypychać z niego dość przestarzałe już lasery gazowe. Jedną z rzeczy, którą przedsiębiorstwa cenią w laserach światłowodowych najbardziej, jest prędkość cięcia materiałów. O jakich wartościach jednak mowa?

cięcie rury

Metalowe rury to elementy powszechnie wykorzystywane w przemyśle czy branży budowlanej – wykonywane są z nich wszelkiego rodzaju instalacje, odpowiedzialne między innymi za transport wody, gazów, czynników chłodzących w klimatyzacjach. Aby mogły spełniać swoje zadanie, muszą być odpowiednio przygotowane, co oznacza między innymi przycięcie ich do odpowiednich kształtów i rozmiarów. W tym celu często stosuje się wycinarki laserowe.

laser

Przemysłowe zastosowanie laserów staje się coraz częstsze. Technologii tej używa się już bardzo powszechnie w produkcji do obróbki różnego rodzaju tworzyw, na przykład cięcia metali lub ich spawania. Mało osób zdaje sobie sprawę, że skoncentrowana wiązka promieniowania może być również wykorzystana… do usuwania trudnych zabrudzeń z twardych powierzchni. Jak to działa i jakie są zalety takiego zastosowania lasera?

światłowód

Laser, choć powszechnie kojarzony przede wszystkim z literaturą science-fiction nie jest technologią ani nową, ani rzadką – od kilku dekad różnego rodzaju lasery wykorzystuje się w wielu dziedzinach działalności człowieka, m.in. w medycynie, nauce oraz przemyśle. Do najnowszej generacji urządzeń tego typu wykorzystywanych w celach produkcyjnych, są lasery światłowodowe, znane również jako lasery fiber. Gdzie się sprawdzają?

wentylacja

Produkcji różnego rodzaju wyrobów bardzo często towarzyszy emisja zanieczyszczeń pod postacią pyłów, dymów czy lotnych związków chemicznych. Odpady te mogą przez długi czas unosić się w powietrzu, stwarzając tym samym poważne zagrożenie zarówno dla osób przebywających w obrębie danego zakładu, jak i samego obiektu – hali przemysłowej, warsztatu czy magazynu. Dlatego tak ważna jest odpowiednia filtrowentylacja tych pomieszczeń. Jak o nią zadbać?

laser fiber

Cięcie to jedna z wielu powszechnie wykorzystywanych sposobów obróbki tworzyw. Na przestrzeni lat rozwinęło się wiele technologii służących cięciu – proste maszyny wyposażone w ostrza zastąpiono bardziej wyrafinowanymi i zapewniającymi większą skuteczność rozwiązaniami. Do tej kategorii bez wątpienia zalicza się cięcie laserem, w ramach którego również wytworzyły się osobne technologie. Najpopularniejsze to cięcie laserem fiber oraz gazowym. 

cięcie drewna laserem

Niegdyś technologia przyszłości, dziś już codzienność. Lasery, bo to o nich mowa, są już bardzo powszechnie wykorzystywane w przemyśle. Wysoka energia oraz koncentracja laserowej wiązki czyni z niej między innymi idealne narzędzie do cięcia – precyzyjne, szybkie i bezpieczne. Jakie materiały można wycinać przy pomocy wycinarek laserowych? Na co należy zwrócić uwagę? Dowiesz się tego z poniższego artykułu.

znakowanie laserem

Znakowanie materiałów może być wykonywane w różnych celach – nadania danemu przedmiotowi odpowiedniej estetyki oraz właściwości użytkowych czy też promowania marki producenta. Dzisiejsza technologia zapewnia szeroki wachlarz rozwiązań w tej dziedzinie, a jedną z najnowocześniejszych jest grawerowanie obrazu za pomocą wiązek laserowych. Jak wygląda ten proces?

cięcie laserem

Chociaż przemysł jest stosunkowo młodą dziedziną działalności ludzkiej, to odgrywa w dzisiejszym świecie niezwykle istotną rolę. Przyspieszający z roku na rok postęp technologiczny wywiera duży wpływ na sposób, w jaki wytwarzane są wszelkiego rodzaju produkty – w tym dobra używane na co dzień przez wszystkich. Jedną z technologii, które na dobre wpłynęły na kształt przemysłu, jest cięcie laserem. Co się dzięki niej zmieniło?

cięcie metalu laserem plazmowym

Metale stanowią zdecydowanie najważniejszą kategorię tworzyw wykorzystywanych w przemyśle. Nic dziwnego zatem, że w dziedzinie obróbki na przestrzeni lat doszło do ogromnych zmian technologicznych. Widać to choćby po zakresie metod cięcia metali. Do najnowocześniejszych należą cięcie laserowe oraz cięcie plazmą. Warto wiedzieć, na czym polegają różnice między tymi metodami. Która z nich sprawdzi się lepiej?

MASZYNY-POLSKIE.PL - YouTube

djembeddjembeddjembed  djembed djembeddjembed 

Formularz kontaktowy -