Blog

wycinanie laserem

Szybki rozwój technologiczny przyczynia się do powstawania coraz nowocześniejszych, wydajniejszych i efektywniejszych maszyn do obróbki metalu. Jedną z najlepszych obecnie używanych metod w zakładach przemysłowych jest wycinanie laserowe. Laser pozwala przyspieszyć wiele procesów produkcyjnych oraz skutecznie zautomatyzować pracę. Jakie są jego pozostałe zalety? Czy wycinanie laserowe generuje odpady? Odpowiadamy.

wycinanie laserem

Współczesne zakłady przemysłowe wykorzystują w codziennej pracy zaawansowane technologicznie maszyny, takie jak wycinarki laserowe. Pozwalają one przyspieszyć oraz zautomatyzować pracę, a co za tym idzie – zoptymalizować koszty produkcji. Wybierając konkretne urządzenia, warto jednak wziąć pod uwagę ich parametry. Jednym z najważniejszych współczynników przy wyborze odpowiedniej wycinarki laserowej jest jej moc.

wentylacja

W zakładach przemysłowych podczas produkcji części powstaje wiele zanieczyszczeń. Są one bardzo niekorzystne nie tylko dla zdrowia pracowników, którzy mogą je wdychać, ale też urządzeń znajdujących się na terenie obiektu. Filtrowentylacja przemysłowa to nowoczesne rozwiązanie, które ma na celu oczyszczanie powietrza ze szkodliwych cząsteczek. Może być ona stosowana zarówno osobno, jak i bezpośrednio w urządzeniu. Dowiedz się, jak to działa.

cięcie laserem

Cięcie laserowe to nowoczesna metoda obróbki metalu, która zrewolucjonizowała pracę wielu przemysłowych zakładów produkcyjnych. Zapewnia ona nowe możliwości zarówno pod kątem precyzji oraz szybkości pracy, jak i wycinania skomplikowanych elementów, takich jak profile czy rury. Wszystko to wpływa jednocześnie na poprawę wyników finansowych. Sprawdź, na czym polega laserowe cięcie profili oraz jakie ma zalety.

cięcie laserem

Wprowadzenie metody obróbki metali za pomocą cięcia laserowego niezwykle usprawniło procesy produkcyjne w zakładach przemysłowych. Jest ona bardzo wszechstronna i wykorzystywana do wycinania różnego typu elementów oraz skomplikowanych części, a także bardzo precyzyjnych detali. Cięcie laserowe wykazuje wiele zalet, spośród których na szczególną uwagę zasługuje jej bezkontaktowość. Co to oznacza i jakie działanie zapewnia w praktyce? Odpowiadamy w artykule.

laser 3D

Rynek obróbki metali oraz maszyn wykorzystywanych do tego celu w ostatnich latach rozwija się niezwykle szybko. Dopracowywane są dotychczasowe metody, a także wymyślane nowe, jeszcze bardziej dokładne i ułatwiające codzienną pracę sposoby. Laser 3D prawdziwie zrewolucjonizował obróbkę metali oraz innych materiałów z wielu powodów. Metoda ta jest nie tylko najnowsza, ale również uważana za najszybszą i najwydajniejszą podczas cięcia rozmaitych profili, rur oraz innych elementów metalowych.

wycinarka laserowa

Najnowsze wycinarki laserowe w dużej mierze usprawniają oraz automatyzują pracę. Jest to szczególnie praktyczne i doceniane w przypadku produkcji wielkoseryjnej, w której konieczne jest zapewnienie powtarzalności wytwarzanych elementów, a także ograniczenie powstawania wadliwych egzemplarzy. Optymalizacja procesów produkcyjnych za sprawą wycinarek laserowych, dzięki którym można tworzyć elementy gotowe do montażu, korzystnie wpływa na koszty, usprawnia pracę całego zakładu, a także zwiększa jego wydajność.

wycinarka laserowa

Właściwy, regularny serwis i konserwacja wszystkich najważniejszych elementów wycinarki laserowej nie tylko pozwolą na jej bezawaryjną pracę, ale też zapewni dłuższą żywotność urządzenia. Zapobieganie dużym awariom i utrzymanie maszyny w doskonałym stanie gwarantuje brak niespodziewanych przestojów w pracy, a dzięki temu optymalizację wszystkich procesów. Prace naprawcze czy wymiana zużytych części na czas są szczególnie istotne w przypadku maszyn intensywnie eksploatowanych. Jak więc dbać o wycinarkę laserową, aby nie dochodziło do usterek?

cięcie laserem

W sytuacji, w której konieczne jest przecięcie blachy, dużą wagę należy przyłożyć do wyboru odpowiedniej metody. Od tej decyzji zależy bowiem estetyczny efekt prac, a także precyzja i wydajność cięcia. Często wykorzystywanym narzędziem do przecinania arkuszy blachy różnej grubości jest laser, jednak także on dzieli się na różne rodzaje, które należy odpowiednio dostosować. Ta metoda jest doceniana przede wszystkim ze względu na stosunkowo dużą prędkość cięcia materiałów, a także wysoki współczynnik powtarzalności, dokładność i niezawodność. Choć podstawową funkcją laserów światłowodowych jest obróbka cienkich arkuszy blachy, nieco grubsze elementy również mogą być cięte za ich pomocą.

lser

Lasery światłowodowe to rozwiązanie zdobywające coraz większą popularność w przemyśle – wszystko dzięki ich wydajności, precyzji oraz skuteczności. Należy jednak pamiętać, że wycinarki laserowe to urządzenia stwarzające potencjalne zagrożenie dla obsługujących je osób – promień lasera, które jest w stanie błyskawicznie ciąć grube warstwy metalu może spowodować bardzo poważne obrażenia. Dlatego tak ważne jest przestrzeganie odpowiednich zasad bezpieczeństwa.

fb icontwitter iconyoutube iconinstagram icongoogle maps

____________ Odwiedż nas ____________