Maszyny Polskie z tytułem Geparda Biznesu. Dynamiczny rozwój dystrybutora laserów fiber

gepard

 

Maszyny Polskie, wiodący dystrybutor laserów fiber i maszyn do obróbki metalu, zostały laureatem XV edycji konkursu Gepardy Biznesu 2020. Świetne wyniki finansowe firmy idą w parze z rosnącą sprzedażą i sukcesywnie poszerzaną ofertą.

Więcej…

Nowoczesne spawarki laserowe. Dlaczego czas postawić na spawanie światłowodem?

Spawarki laserowe to nowoczesność, za którą idzie prostota obsługi, szybkość działania i większa efektywność. Maszyny Polskie właśnie wprowadzają je do swojej oferty. Dlaczego warto zdecydować się na spawanie laserowe i sięgnąć po rozwiązania proponowane przez Maszyny Polskie?

spawarkidostepne od reki 2

Więcej…

Salon technologii laserowych Maszyny Polskie ma już rok. Ponad 50 sprzedanych laserów fiber

 

Maszyny Polskie 2021 rocznica 

Salon technologii laserowych Maszyny Polskie w Toruniu działa już od roku. Po tegorocznej rozbudowie na klientów czeka 900 m2 z laserami różnej mocy, znakowarkami czy systemami filtrowentylacyjnymi.

Więcej…

Niegdyś technologia przyszłości, dziś już codzienność. Lasery, bo to o nich mowa, są już bardzo powszechnie wykorzystywane w przemyśle. Wysoka energia oraz koncentracja laserowej wiązki czyni z niej między innymi idealne narzędzie do cięcia – precyzyjne, szybkie i bezpieczne. Jakie materiały można wycinać przy pomocy wycinarek laserowych? Na co należy zwrócić uwagę? Dowiesz się tego z poniższego artykułu.

Co można ciąć przy pomocy lasera?

Zakres materiałów, które można ciąć przy pomocy wycinarek laserowych jest dość szeroki. Główną grupę stanowią stopy oraz metale kolorowe – stal różnych gatunków, aluminium, mosiądz, miedź i wiele innych. Pozostałe tworzywa to:

  • Drewno różnych gatunków,
  • Materiały drewnopochodne – na przykład płyty pilśniowe, MDF, sklejki,
  • Tworzywa sztuczne – akryl, polimad, poliester, poliwęglan i inne,
  • Skóra i guma,
  • Papier i karton,

Należy jednak pamiętać o kilku kwestiach. Przede wszystkim – nie każdy rodzaj materiału można ciąć przy pomocy każdej technologii. Przykładowo światłowodowe wycinarki laserowe, znajdują zastosowanie przede wszystkim w cięciu blach stalowych, profili oraz rur. Druga kwestia to grubość i inne właściwości tnącego materiału. Wiązka laserowa nie będzie w stanie przeciąć zbyt grubej warstwy tworzywa – w przypadku metali optymalna grubość ciętego elementu wynosi od kilku do kilkunastu milimetrów (w zależności od gatunku).

Czego laserem się nie tnie?

Poza wymienionymi wyżej tworzywami istnieje kilka, co do których cięcie laserowe jest niemożliwe bądź niezalecane. Wymienić tutaj należy przede wszystkim te materiały, które pod wpływem wysokiej temperatury wiązki laserowej mogą wytwarzać szkodliwe substancje – przykładem są tutaj niektóre tworzywa sztuczne, takie jak polichlorek winylu. Do materiałów, których nie tnie się laserem należą między innymi szkło czy ceramika.

Czy warto postawić na cięcie laserowe?

Sterowane komputerowo wycinarki laserowe nie bez przyczyny są obecnie bardzo powszechnie stosowane w różnych dziedzinach produkcji. Jest to zasługa ich licznych zalet:

  • Ogromnej precyzji – wiązka lasera skupiona jest na bardzo niewielkim obszarze, a płynne sterowanie położeniem głowicy pozwala skierować ją w ściśle określony punkt ciętego materiału. Pozwala to wycinać elementy o nawet bardzo niewielkich rozmiarach i skomplikowanych kształtach, identycznych z zaprogramowanym projektem.
  • Szybkość cięcia – nawet przy zachowaniu dużej dokładności, wycinarki pracują szybciej, niż nawet najdokładniejszych pracownik. A przy tym nie popełniają błędów, co pozwala zredukować liczbę wadliwych produktów.
  • Powtarzalność – każdy projekt może zostać zrealizowany w praktycznie dowolnej ilości. Każdy uzyskany egzemplarz będzie dokładnie taki sam pod względem kształtu i rozmiarów, jak reszta.
  • Prosta obsługa – wycinarki nie wymagają manualnego sterowania, wystarczy wgrać do ich pamięci projekt u zaprogramować odpowiednie ustawienia, o cały proces zatroszczy się komputer.
  • Bezpieczeństwo – brak bezpośredniego udziału w cięciu materiałów powoduje, że spada ryzyko wypadków zagrażających zdrowiu i życiu operatora wycinarki. Należy pamiętać, że wiązki laserowe mają bardzo wysoką temperaturę.

Wszystkie te atuty – precyzja i szybkość, powtarzalność, brak wadliwych egzemplarzy i prostota obsługi – powodują, że wycinarki laserowe pozwalają znacznie podnieść  wydajność produkcji przy jednoczesnym minimalizowaniu jej kosztów.

Zastanawiacie się Państwo nad wyborem wycinarki laserowej? Zachęcamy do kontaktu! Nasi doradcy z pewnością pomogą wybrać sprzęt odpowiedni do potrzeb Waszego biznesu.

MASZYNY-POLSKIE.PL - YouTube

djembeddjembeddjembed  djembed djembeddjembed 

Formularz kontaktowy -