Najnowsze wycinarki laserowe w dużej mierze usprawniają oraz automatyzują pracę. Jest to szczególnie praktyczne i doceniane w przypadku produkcji wielkoseryjnej, w której konieczne jest zapewnienie powtarzalności wytwarzanych elementów, a także ograniczenie powstawania wadliwych egzemplarzy. Optymalizacja procesów produkcyjnych za sprawą wycinarek laserowych, dzięki którym można tworzyć elementy gotowe do montażu, korzystnie wpływa na koszty, usprawnia pracę całego zakładu, a także zwiększa jego wydajność.

 

Wielkoseryjna produkcja części

Produkcja wielkoseryjna polega na wytwarzaniu bardzo dużych partii identycznych części. Uzyskanie jak najszybszych efektów jest możliwe wyłącznie z wykorzystaniem nowoczesnych sprzętów. Wycinarki laserowe programowane komputerowo zapewniają automatyzację pracy oraz dużą prędkość wytwarzania takich samych elementów. Daje to wydajne wykorzystanie czasu oraz zasobów, a także stabilną, powtarzalną pracę, co z kolei przekłada się na obniżenie kosztów produkcji w porównaniu do kosztów jednostkowych produktów.

Precyzja i wysoka jakość otrzymywanych części

Bardzo istotnym czynnikiem, który wycinarki laserowe wprowadzają do produkcji wielkoseryjnej, jest także precyzja wykonywanych prac. Obróbka laserowa cechuje się niezwykle wysoką jakością powstających krawędzi i cięć, a także brakiem konieczności stosowania dodatkowej obróbki końcowej. Wiązka światła padającego na obrabiany materiał jest niezwykle cienka i precyzyjna, więc dotyka jedynie niewielkiego obszaru blachy, nie zniekształcając jej ani nie zmieniając jej właściwości.

Co więcej, wycinarki laserowe mogą być z powodzeniem wykorzystywane do tworzenia elementów pełnych detali bez obaw o różnice pomiędzy poszczególnymi egzemplarzami. Zautomatyzowana praca zapewnia bowiem dużą powtarzalność form, a także – dzięki właściwemu rozplanowaniu wzorów na przygotowanej blasze – możliwość ograniczenia odpadów.

fb icontwitter iconyoutube iconinstagram icongoogle maps

____________ Odwiedż nas ____________