W zakładach przemysłowych podczas produkcji części powstaje wiele zanieczyszczeń. Są one bardzo niekorzystne nie tylko dla zdrowia pracowników, którzy mogą je wdychać, ale też urządzeń znajdujących się na terenie obiektu. Filtrowentylacja przemysłowa to nowoczesne rozwiązanie, które ma na celu oczyszczanie powietrza ze szkodliwych cząsteczek. Może być ona stosowana zarówno osobno, jak i bezpośrednio w urządzeniu. Dowiedz się, jak to działa.

 

Czym jest i jak działa filtrowentylacja przemysłowa?

Filtrowentylacja przemysłowa ma na celu oczyszczenie powietrza z rozmaitych pyłów, gazów, pary, dymu, opiłków oraz innych toksycznych elementów, które powstają podczas pracy obrabiarek. Eliminacja zanieczyszczeń przebiega na zasadzie filtracji powietrza, a więc usuwania skażonego powietrza, oczyszczania go i zastępowania świeżym.

Systemy filtrowetylacji przemysłowej składają się z takich elementów, jak wentylator, silnik oraz filtr umieszczonych w solidnej, a jednocześnie kompaktowej obudowie. Dzięki temu sprzęty te nie zajmują dużo miejsca i mogą być zamontowane w dowolnym punkcie. Wyciągi najczęściej zakładane są w sufitach lub ścianach hali produkcyjnej czy magazynu.

Czy filtrowentylacja przemysłowa może być zastosowana bezpośrednio w urządzeniu?

Istnieje wiele rodzajów filtrowentylacji przemysłowej, a dobór odpowiedniego systemu powinien być dostosowany do specyfiki danego obiektu oraz pracujących w nim obrabiarek. Tylko w takim wypadku będzie on dostatecznie efektywny i zapewni bezpieczne warunki pracy – zarówno dla pracowników, jak i maszyn.

Poza osobnymi konstrukcjami, filtrowentylacja przemysłowa może być również stosowana bezpośrednio w urządzeniu. System ten zbiera na bieżąco wszelkie wytwarzane przez obrabiarkę zanieczyszczenia, a więc usuwane są one u źródła ich powstawania. Takie rozwiązanie zapewnia bardzo efektywną pracę, a także brak możliwości przemieszczenia się zanieczyszczeń do większej przestrzeni.

fb icontwitter iconyoutube iconinstagram icongoogle maps

____________ Odwiedż nas ____________