Znakowarki laserowe mogą być wykorzystywane do personalizacji i oznaczania produktów wykonanych z metali, takich jak: stal nierdzewna, aluminium, mosiądz i miedź. Najczęściej znakowanie laserowe stosuje się do personalizacji przedmiotów, takich jak:

  • wtyczki i podzespoły elektroniczne,
  • części samochodowe,
  • przyciski, kable, światłowody i przełączniki,
  • obudowy i opakowania,
  • breloczki i gadżety reklamowe,
  • pamięci USB i powerbanki,
  • zegarki, medaliki i pierścionki,
  • zabawki, zegarki i termosy.

Czym jest znakowarka laserowa?

Znakowarka laserowa to urządzenie, które wykorzystuje wiązkę światła lasera do nagrzania i stopienia lub odparowania metalu. Tworzy znaki i symbole, które są wklęsłe i odporne na różnego rodzaju uszkodzenia. Wykorzystywana jest m.in. do seryjnego znakowania na liniach produkcyjnych. Znakowarka laserowa znajduje zastosowanie w przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją elementów mechanicznych i elektronicznych, akcesoriów samochodowych, narzędzi i sprzętu domowego. Wyróżnia się urządzenia, które wykonują znakowanie monochromatyczne i kolorowe. Znakowarki mogą być zintegrowane z programami graficznymi i zapewniają wysoką czytelność nawet drobnych oznaczeń.

Kiedy wykonuje się znakowanie materiałów?

Znakowanie materiałów wykonuje się w celu nadania produktom walorów funkcjonalnych i estetycznych oraz do personalizacji przedmiotów w agencjach reklamowych. Najczęściej na powierzchnie produktów nanoszone jest logo firmy, numer seryjny, nazwa towaru czy termin ważności. Metoda ta stosowana jest, gdy znakowanie ma być trwałe i precyzyjne. Ponadto, pozwala na naniesienie opisów bardzo małą czcionką nawet na przedmioty o nieregularnym kształcie oraz zapewnia wysoki poziom powtarzalności. Znakowanie materiałów wykonywane jest najczęściej w przemyśle samochodowym, energetycznym, elektronicznym, narzędziowym, medycznym i jubilerskim. Metodę tą stosują również firmy zajmujące się brandowaniem i znakowaniem gadżetów reklamowych.

fb icontwitter iconyoutube iconinstagram icongoogle maps

____________ Odwiedż nas ____________