Inwestycja w wycinarkę laserową zwiększa wydajność produkcji, a co za tym idzie konkurencyjność firmy. Ponadto, maszyny te są ekonomiczne, energooszczędne i charakteryzują się wysoką wytrzymałością. Mogą być wykorzystywane do cięcia materiałów takich jak miedź, aluminium, stal nierdzewna i węglowa. Najczęściej w przedsiębiorstwach spotykane są wycinarki do rur, profili i blach, ale na rynku jest też wiele innych modeli do obróbki innych elementów i materiałów. Czy warto zakupić wycinarkę laserową i jak można sfinansować tego typu zakup?

Jakie są sposoby sfinansowania wycinarki laserowej?

Zakup wycinarki laserowej to duża inwestycja, która często jest finansowana przez firmy za pomocą leasingu finansowego lub operacyjnego. Wyróżnia się również leasing fabryczny, który oferowany jest bezpośrednio przez firmy sprzedające maszyny. Pozwala to na wygodne załatwienie wszystkich formalności w jednym miejscu. Innym sposobem na sfinansowanie zakupu wycinarki laserowej jest skorzystanie z kredytu komercyjnego, pomostowego lub preferencyjnego bądź z pożyczki albo z funduszy unijnych. Często przedsiębiorstwa nie dysponują funduszami na zakupienie wycinarki laserowej, dlatego, aby podnieść konkurencyjność przedsiębiorstwa warto skorzystać z jednego z wielu dostępnych sposobów finansowania, bez konieczności angażowania dużej ilości środków własnych.

Dlaczego warto zainwestować w wycinarkę laserową?

Korzystanie z wycinarki laserowej zapewnia znaczne oszczędności związane z mniejszą ilością powstających odpadów wynikających z błędów urządzeń i ludzi. Ponadto, wysoki stopień automatyzacji tego typu urządzeń sprawia, że nie wymagają one nadzoru ze strony pracownika, co wiąże się z brakiem konieczności zatrudniania wielu osób. Wycinarki laserowe charakteryzuje wysoka precyzja, dokładność i wydajność obróbki, a także powtarzalność wykonywanych elementów, dzięki czemu mogą być stosowane do produkcji seryjnej. Do kolejnych zalet można zaliczyć możliwość ich zastosowania do różnego rodzaju materiałów oraz niskie wymagania dotyczące konserwacji i wysoka żywotność maszyny. Wycinarki laserowe wyróżnia błyskawiczna prędkość działania, dlatego pozytywnie wpływają na wydajność obróbki.

fb icontwitter iconyoutube iconinstagram icongoogle maps

____________ Odwiedż nas ____________