Technologia podciśnienia stosowana w filtrowentylacji przemysłowej pozwala na skuteczne oczyszczanie terenu zakładu ze szkodliwych substancji. Celem stosowania podciśnieniowych systemów filtracyjnych jest zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom, a także wysokiego komfortu pracy. Służą one również ochronie instalacji i maszyn w zakładzie. Urządzenia te wykorzystywane są m.in. na stanowiskach cięcia plazmowego, płomieniowego i spawania w zakładach przemysłowych, ale również w firmach farmaceutycznych i laboratoriach.

Czym są systemy filtracyjne podciśnieniowe?

Filtracyjne systemy podciśnieniowe to m.in. odkurzacze z wężami ssącymi, wyciągi stanowiskowe, boczne systemy ssące i odpylacze z ramionami ssącymi. Wykorzystywane są na ręcznych stanowiskach spawalniczych i przy robotach do spawania. Ten rodzaj filtrowentylacji przemysłowej służy do wyłapywania jedynie suchych pyłów, m.in. elementów powstających podczas cięcia plazmowego, spawania i szlifowania. Urządzenia te najczęściej wyposażone są w filtry kasetowe. Maszyny filtrowentylacyjne wykorzystujące technologię podciśnienia można zakupić np. w firmie Maszyny Polskie z Torunia.

Jakie są zalety stosowania technologii podciśnienia w filtrowentylacji?

Podciśnienie wywołane w urządzeniach filtrowentylacyjnych, zapobiega przedostaniu się do powietrza niebezpiecznych substancji. Maszyna może zostać ustawiona tak, by zassać wymaganą ilość zanieczyszczeń, jednak obecnie wiele z nich zawiera system czujników, który automatycznie dostosowuje moc układu. Dzięki zakończeniu specjalną, elastyczna ssawką, możliwe jest precyzyjne ustawienie jej przy źródle powstawania dymów i pyłów, np. przy pistolecie spawalniczym, dzięki czemu nie rozprzestrzeniają się na terenie zakładu.

fb icontwitter iconyoutube iconinstagram icongoogle maps

____________ Odwiedż nas ____________