Cięcie plazmą to jeden z rodzajów obróbki termicznej materiałów. Najczęściej metoda ta stosowana jest do obróbki stali nierdzewnej, czarnej i aluminium. Można wykorzystywać ją m.in. do cięcia blach, profili, kształtowników, rur i siatek. Do największych zalet cięcia plazmowego zalicza się wysoka szybkość obróbki, możliwość zastosowania do różnych materiałów oraz powstawanie podczas obróbki wąskiej szczeliny, dzięki czemu można zrealizować wymagające precyzji projekty. Niestety podczas cięcia łukiem plazmowych powstają duże ilości dymów i gazów, dlatego należy zadbać o odpowiednią filtrowentylację.

Jaką filtrowentylację wybrać podczas cięcia plazmowego?

Podczas cięcia plazmą dochodzi do stopienia materiału, który następnie zostaje wydmuchany energią plazmy. Odpady te są wydmuchiwane w dół, co należy mieć na uwadze, wybierając filtrowentylację przemysłową dla danego zakładu. Do tego celu świetnie sprawdzają się odciągi dolne. Zależnie od charakterystyki miejsca pracy, można zdecydować się też na boczne systemy ssące. Kanał powietrzny można zamontować z jednej lub obu stron stanowiska.

Jaka jest najlepsza filrtowentylacja do stanowisk cięcia plazmą?

Najlepiej zdecydować się na sprawdzone rozwiązania, ze względu na dużą ilość powstających oparów, np. na filtrowentylację od producenta Welldone. Oferowane przez firmę urządzenia wyposażone są w tryb czyszczenia pulsacyjnego, a także elementy przeciwwybuchowe. Odpowiedni dobór filtrowentylacji nie tylko chroni pracowników, budynek i maszyny, ale też pozytywnie wpływa na efektywność pracy i jakość cięcia przez spadek ryzyka uszkodzenia plazmą. Należy pamiętać, że opary powstający podczas tego typu prac mogą być niebezpieczne dla zdrowia pracowników, dlatego kupując urządzenia do filtrowentylacji, warto skonsultować się z doświadczonym doradcą.

fb icontwitter iconyoutube iconinstagram icongoogle maps

____________ Odwiedż nas ____________