Stoły spawalnicze to wysokiej jakości, trwałe konstrukcje stalowe, które są wykonane z materiałów odpornych zarówno na duże obciążenia, jak i uszkodzenia. Ponadto, wyposażone są w otwory ssące, które na bieżąco oczyszczają blat roboczy. Niektóre modele mają również zasłony, które ograniczają przedostawanie się zanieczyszczeń do otoczenia i mogą mieć wbudowane dodatkowe układy wychwytywania iskier. Powstające podczas szlifowania cząstki ścierne wciągane są w trybie pulsacyjnym. W sprzedaży można znaleźć również mobilne stoły z odciągiem dolnym, np. od producenta Welldone.

Dlaczego należy stosować filtrowentylację spawalniczą?

Spawanie, podobnie jak cięcie termiczne czy szlifowanie jest źródłem zagrożeń dla zdrowia, a nawet życia pracowników. Podczas procesu spawania powstają pyły, cząstki i gazy, które mogą dostawać się do krwiobiegu operatora. Do najczęściej spotykanych zanieczyszczeń zalicza się tlenki miedzi, chromu, magnezu, niklu, żelaza i kadmu. Długotrwała ekspozycja na tego typu substancje może wywołać liczne choroby układu oddechowego, włącznie z pylicą płuc i astmą, dlatego bardzo ważny jest fachowy dobór odpowiedniej filtrowentylacji spawalniczej.

Dlaczego należy stosować stoły z odciągiem dolnym w procesie spawania?

Opary, dymy, cząstki i inne zanieczyszczenia powstające podczas spawania wymagają tzw. wentylacji stanowiskowej. Pomaga ona zapobiec przedostawaniu się niebezpiecznych gazów na teren zakładu przemysłowego. Odciągi dolne zwiększają nie tylko bezpieczeństwo pracowników, ale też komfort ich pracy. Blaty spawalnicze ze wbudowaną filtrowentylacją są też łatwiejsze w czyszczeniu i konserwacji. Dzięki regularnemu oczyszczaniu miejsca pracy, operator jest w stanie efektywniej i dokładniej wykonywać swoją pracę, ponieważ jego pole widzenia nie jest ograniczone przez unoszące się w powietrzu pyły.

fb icontwitter iconyoutube iconinstagram icongoogle maps

____________ Odwiedż nas ____________