Nowoczesne wycinarki laserowe fiber pobierają znacznie mniej prądu, niż wycinarki gazowe, które przy mocy 6kW często wymagały nawet 100 kW zasilania. Obrabiarki światłowodowe to urządzenia energooszczędne ze względu na ich wysoką sprawność energetyczną, która jest kilkukrotnie wyższa, porównując do laserów CO2. Wycinarki odznaczające się mocą np. 4000 W nie pobierają takiej mocy. 4000 W oznacza maksymalną moc, z jaką może działać laser, jednak cała maszyna potrzebuje więcej energii. Obliczając zapotrzebowanie energetyczne wycinarki, należy wziąć pod uwagę nie tylko źródło lasera, ale też wszystkie inne elementy, m.in. chłodnicę i sprzęt odpylający. Urządzenia różnią się zapotrzebowaniem na energię, jednak średnio maszyny mające 3000 W pobierają 15 kW.

Czy wycinarki fiber są oszczędne?

Porównując do innych technologii służących do cięcia i obrabiania elementów, wycinarki z laserem światłowodowym charakteryzują się energooszczędnością. Pobierają czterokrotnie mniej energii niż wycinarki gazowe, a ponadto wymagają mniejszych nakładów finansowych do utrzymania ich w pełnej sprawności. Wyróżnia je długa żywotność oraz brak specjalnych, kosztownych wymogów dotyczących konserwacji, ze względu na prostą budowę, pozbawioną filtrów i luster, jak było to w przypadku tradycyjnych laserów gazowych.

Czy warto inwestować w wycinarkę fiber?

Wycinarki laserowe fiber są nie tylko energooszczędne, ale jednocześnie wyróżniają się wysoką prędkością cięcia. Pozwalają na wycinanie kształtów o wysokim stopniu skomplikowania z bardzo dużą dokładnością. Laser fiber charakteryzuje wysokie skupienie energii, które pozwala na wycinanie z wysoką precyzją oraz na blisko zerowe straty materiału. Może być wykorzystywany do produkcji masowej ze względu na wysoką powtarzalność obróbki. Ponadto, obrabiane elementy nie wymagają dalszej obróbki.

fb icontwitter iconyoutube iconinstagram icongoogle maps

____________ Odwiedż nas ____________