WaterJet Combo

CHARAKTERYSTYKA
 
Opal WaterJet Combo jest jedyną na świecie maszyną, łączącą zalety technologii ultraszybkiego cięcia plazmowego i dokładność cięcia strumieniem wody. Synergiczne wykorzystanie możliwości, jakie dają dwie różne technologie sprawia, że maszyna ta pozwala w pełni wykorzystać atuty każdej z nich.
 
Dzięki swojej uniwersalności przecinarka Opal WaterJet Combo sprawdza się zarówno w wielkich fabrykach, jak i małych przedsiębiorstwach, realizujących różnorodne zlecenia.
 
GŁÓWNE CECHY
 • innowacyjne, chronione patentem połączenie technologii wodnej i plazmowej, umożliwiające zautomatyzowane cięcie elementów
 • obiema technologiami obniżenie kosztów produkcji nawet o 70% w porównaniu do innych maszyn typu WaterJet
 • uniwersalne narzędzie do cięcia każdego rodzaju materiału możliwość instalacji głowicy PRO-X 3D
 • dowolność w wyborze technologii podczas cięcia różnych krawędzi pojedynczego elementu
 • mocna konstrukcja i niezawodność maszyny

możliwość cięcia wyłącznie wodą lub wodą z użyciem ścierniwa

 
Typ przecinarki Opal WaterJet
 • Napędy Serwo AC
 • Szerokość cięcia 1000 - 6000 mm
 • Podstawowa długość robocza 1000 - 12000 mm
 • Grubość cięcia wodą 0,5 - 150 mm (opcjonalnie 250 mm)
 • Prędkość przejazdowa 25000 mm/min
 • Dokładność pozycjonowania ±0,025 mm
 
GŁOWICA PRO-X 3D
5-cio osiowa głowica wodna PRO-X 3D zapewnia efektywną obróbkę wodną, gwarantując uzyskanie maksymalnej precyzji w przestrzeni trójwymiarowej. Możliwość cięcia pod kątem +/- 47o oraz kompensacja stożka zapewniają wysoką dokładność, a także praktycznie zerowy ukos krawędzi cięcia.
 
TRASOWANIE PLAZMOWE
Trasowanie służy do nanoszenia na arkusz blach linii, napisów i kształtów. Ułatwia to późniejsze spawanie i gięcie po wyznaczonych kształtach. Trasowanie używane jest również do opisywania technologicznego poszczególnych detali, będącego wymogiem normy PN-EN 1090.
 
SYSTEM ZGRZEBŁOWY
Podczas cięcia abrazyjnego i plazmowego, na dnie stołu roboczego gromadzą się pozostałości po procesie cięcia. Zawiesina jest bezpośrednio wypompowywana z wanny do dwóch zbiorników osadowych. Gwarantuje to bardzo wysoką skuteczność procesu filtracji.
 
CIĘCIE ZE ŚCIERNIWEM
To kompletny gotowy do podłączenia zestaw konieczny do cięcia wodą z domieszką ścierniwa. Zestaw składa się z: głowicy tnącej, dozownika ścierniwa i podajnika ścierniwa.
 
OBROTNIK DO RUR I PROFILI
System ESR polega na wykorzystaniu dodatkowego urządzenia pracującego poza obszarem roboczym przecinarki i wykorzystującego suport plazmowy lub gazowy. Portal poprzez specjalne przedłużenie umożliwia swobodny ruch suportu nad obrotnikiem, który steruje ruchem rury. Obrotnik wyposażony jest w specjalną przekładnię z głowicą obrotową pozwalającą na cięcie rur o średnicy 50–900 mm.
 
ZNAKOWANIE
Urządzenie do znakowania mocowane jest na specjalnym suporcie maszyny. System znakowania trwale nanosi oznakowanie tekstowe na szeroką gamę materiałów takich jak stal, aluminium, miedź mosiądz itp. Znakowanie jest wykonywane przez utwardzoną igłę wybijającą na znakowanej części składające się z punktów znaki.
 
ZMIENNY POZIOM LUSTRA WODY
Poziom wody zależny jest od grubości obrabianego materiału, może on być obniżany lub podwyższany. Dzięki tej funkcjonalności możliwe jest cięcie pod wodą co redukuje wpływ ciepła na obrabiany materiał oraz zwiększa bezpieczeństwo i komfort pracy obniżając hałas oraz zanieczyszczenie pyłowe.
 
YSTEM ZMIĘKCZANIA WODY
Urządzenia do zmiękczania wody dobierane są na podstawie maksymalnego godzinowego przepływu. W przypadku konieczności ciągłej i długotrwałej pracy można również zastosować zbiorniki w systemie DUPLEX. Jest to wówczas układ urządzeń pracujących naprzemiennie. System zmiękczania wody znacząco zwiększa żywotność części eksploatacyjnych pompy i wydłuża jej niezawodność.
 
 

                            fb icon     twitter icon     youtube icon     instagram icon      

                                                                                                                   ____________ Odwiedż nas ____________