Wycinarka JANTAR

CHARAKTERYSTYKA
 
Jantar jest najczęściej wybieranym modelem spośród wszystkich przecinarek marki Eckert, będąc jednocześnie bezkonkurencyjnym w swojej klasie cenowej. Korzystają z niej duże zakłady przemysłowe oraz mniejsze przedsiębiorstwa, poszukujące rozwiązań zarówno oszczędnych jak i niezawodnych.
 
Przecinarkę Jantar można wyposażyć w system cięcia plazmowego i tlenowego oraz dodatkowo poszerzyć jej funkcjonalność, za pomocą bogatej oferty osprzętu dodatkowego (trasowanie i punktowanie plazmowe, znakowanie, wiercenie oraz obróbka rur i profili). Jej konstrukcja została zoptymalizowana pod kątem bezawaryjności, co potwierdzają setki klientów w całej Europie. GŁÓWNE CECHY
 
GŁÓWNE CECHY
  atrakcyjna cena bogato wyposażonej wersji podstawowej wysoka dynamika i precyzja cięcia 2D blach, rur i profili możliwość cięcia materiałów o grubości od 0,5 mm do 100 mm rozbudowana baza predefiniowanych parametrów cięcia nieograniczona możliwość zwiększenia długości obszaru roboczego

 

Typ przecinarki Jantar

 • Napędy Serwo AC
 • Szerokość cięcia 1500, 2000, 2500, 3000 mm
 • Podstawowa długość robocza
 • Dowolna długość od 1500 mm
 • Szybkość pozycjonowania 25000 mm/min
 • Grubość cięcia do 100 mm
 • Jakość cięcia PN-EN ISO 9013
 • Dokładność pozycjonowania PN-EN 28206
 • Wysokość stołu roboczego 740-760 mm
PRZEDŁUŻENIE PORTALU
Poszerza możliwości obróbcze maszyny o cięcie wielkogabarytowych detali ustawionych w przedłużonym polu. Długość obrabianych elementów jest ograniczona jedynie przez możliwość wzdłużnego przejazdu suportu maszyny zaś szerokość obróbki może wynosić odpowiednio: 200 mm lub 700 mm.
 
TRASOWANIE PLAZMOWE
Trasowanie służy do nanoszenia na arkusz blach linii, napisów i kształtów. Ułatwia to późniejsze spawanie i gięcie po wyznaczonych kształtach. Trasowanie używane jest również do opisywania technologicznego poszczególnych detali, będącego wymogiem normy PN-EN 1090.
 
WIERCENIE
Suport służy do nawiercania punktów w następnie wycinanych elementach. Urządzenie to stosujemy na wszystkich dostępnych przecinarkach w asortymencie. Znalazł on zastosowanie w firmach, gdzie dużym nakładem pracy manualnej naznaczane są miejsca pod wiercenie.
 
IFILTROWENTYLACJA
System filtrowentylacji służy do pochłaniania oraz filtrowania oparów i pyłów powstałych podczas termicznego procesu cięcia. W ofercie posiadamy modele z powierzchnią filtrów od 80 do 240 m2 i wydajnością do 15.000 m3/h. Opcjonalnie montowany system wygaszania pyłów gwarantuje bezpieczeństwo i zwiększa żywotność wkładów filtracyjnych
 
OBROTNIK DO RUR I PROFILI
System ESR polega na wykorzystaniu dodatkowego urządzenia pracującego poza obszarem roboczym przecinarki i wykorzystującego suport plazmowy lub gazowy. Portal poprzez specjalne przedłużenie umożliwia swobodny ruch suportu nad obrotnikiem, który steruje ruchem rury. Obrotnik wyposażony jest w specjalną przekładnię z głowicą obrotową pozwalającą na cięcie rur o średnicy 50–900 mm.
 
ZNAKOWANIE
Urządzenie do znakowania mocowane jest na specjalnym suporcie maszyny. System znakowania trwale nanosi oznakowanie tekstowe na szeroką gamę materiałów takich jak stal, aluminium, miedź mosiądz itp. Znakowanie jest wykonywane przez utwardzoną igłę wybijającą na znakowanej części składające się z punktów znaki.
 
STÓŁ WYMIENNY
Stół składający się z dwóch powierzchni roboczych, które mają możliwość naprzemiennego wjazdu i wyjazdu z pola pracy przecinarki, umożliwiając rozładunek elementów wyciętych lub załadunek arkuszy blach przeznaczonych do obróbki. Stół paletowy jest wyposażony w system inteligentnego odprowadzania pyłów z obszaru cięcia oraz podajnik taśmowy zbierający elementy zbyt małe aby utrzymać się na ruszcie.
 
 

                            fb icon     twitter icon     youtube icon     instagram icon      

                                                                                                                   ____________ Odwiedż nas ____________