Maszyny nowe

O nas

Zajmujemy się sprzedażą i serwisowaniem maszyn do metalu a w szczególności ,,maszyn do cięcia i gięcia”.

Współpracujemy z czołowymi producentami wycinarek laserowych fiber w Chinach:

Jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem jednej z największych firmy produkującej lasery fiber Shandong LEIMING CNC Laser Equipment Co., Ltd. W Chinach i na świecie, na terenie Polski i Czech.....

czytaj więcej

 

 

Finansowanie

Serwis

Prowadzimy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny:
  • Wycinarek plazmowych,
  • Wypalarek gazowych,
  • Wycinarek laserowych światłowodowych - fiber,
  • Pras krawędziowych,
  • Oraz innych maszyn do metalu.
  • Zajmujemy się również instalacją maszyn i linii technologicznych jak i ich przenoszeniem.
 
Zakres prac ustalamy indywidualnie.

HARSLE 160T3200 4+1 CT15PS

 

prasa

Zestawy promocyjnego cobot + spawarka

 

cobot i spawarka super cena

 

Centra gnące to przyszłość obróbki blach. Dlaczego giętarki są lepsze niż prasy krawędziowe?

 

Ragos 960x640 bez ceny

 

Centrum gnące zapewnia najwyższą wydajność i precyzję w obróbce blach. Nowoczesne giętarki trafiły właśnie do oferty Maszyn Polskich. Czy centra gnące są bardziej efektywne niż tradycyjne prasy krawędziowe? I dlaczego to właśnie na nie warto postawić? Sprawdźmy.

Centrum gnące to wciąż na polskim rynku obrabiarek nowinka. Niebawem jednak to się zmieni, bo coraz więcej producentów wyrobów metalowych dostrzega korzyści płynące z zastąpienia pras krawędziowych przez centra gnące.

Więcej…

Gazele Biznesu 2022

 

GAZELE BIZNESU

 

Miło nam poinformować, że firma MASZYNY-POLSKIE.PL znalazła się w gronie laureatów 23 edycji rankingu Gazele Biznesu.  W tegorocznej edycji rankingu zajęliśmy 11 miejsce w województwie kujawsko-pomorskim i 219 miejsce w kraju!
 
Tytuł Gazeli Biznesu to potwierdzenie naszej silnej pozycji rynkowej i efekt ciężkiej pracy całego naszego zespołu. Każda kolejna sprzedana maszyna procentuje rosnącym zaufaniem ze strony naszych partnerów. I to zaufanie wyraża się w twardych liczbach. Jest to dla nas ważne wyróżnienie, ponieważ Gazele Biznesu to najbardziej wiarygodny i najpopularniejszy ranking małych i średnich firm w Polsce.
 

Maszyny Polskie dystrybutor laserow fiber

 

Laser fiber stał się atrakcyjną alternatywą dla tradycyjnych urządzeń CO2. Zawdzięcza to szybkości pracy, niezawodności i efektywności. Jednym słowem: laser fiber tnie taniej niż obrabiarki gazowe. Dlaczego?

Dlaczego laser fiber tnie taniej?

Laser fiber bywa wciąż traktowany jako nowinka technologiczna czy niemal kaprys. Niesłusznie, bo od kilku już lat obrabiarki światłowodowe stały się sprawdzonymi, niezawodnymi urządzeniami o szerokich zastosowaniach. Na całym świecie, w tysiącach firm różnych branż, udowadniają swoją przewagę nad laserami gazowymi. Najważniejszą z nich można streścić jednym zdaniem: laser fiber tnie taniej. Przekonajmy się, dlaczego.

Sprawność energetyczna

Laser fiber pozwala na osiągnięcie o wiele wyższej efektywności działania w porównaniu do tradycyjnych laserów gazowych. Jednym z najważniejszych parametrów określających efektywność energetyczną urządzeń jest sprawność, czyli stosunek ilości energii wchodzącej do wychodzącej z procesu. I tak na przykład sprawność na poziomie 10% oznacza, że dla każdego jednego wata wiązki emitowanej przez laser, musi on pobrać 10 watów z sieci.

Pierwsze lasery CO2 charakteryzowały się sprawnością zaledwie 2%, dopiero wraz z rozwojem ich konstrukcji sięgnęła ona 10%. Laser fiber natomiast oferuje sprawność nawet 25%. To pokazuje skalę zmiany, jaką do branży obrabiarek CNC wniósł laser fiber.

Energooszczędność

Sprawność to nie wszystko. Laser fiber zużywa nawet cztery razy mniej energii niż tradycyjne lasery CO2. Dlaczego? Obrabiarka gazowa ma mnóstwo prądożernych podzespołów, wspomnijmy turbinę rozpędzającą mieszankę gazową, chłodnicę czy pompę próżniową.

Sama moc wyjściowa potrzebna do cięcia cienkich blach w przypadku lasera światłowodowego może być nawet dwukrotnie mniejsza niż laserów CO2 przy zachowaniu tych samych parametrów pracy.

Oszczędność jest więc podwójna. Po pierwsze, na możliwości zmniejszenia mocy wyjściowej. Po drugie, na konieczności dostarczenia mniejszej ilości energii do jej wzbudzenia.

Szybkość

Inwestując w nową obrabiarkę oczekujemy także sprawnej pracy. Laser fiber o mocy 4kW tnie blachę grubości 1 mm trzy razy szybciej niż laser CO2 o tych samych parametrach. Patrząc z drugiej strony, używając lasera światłowodowego, prędkość lasera CO2 można osiągnąć z użyciem połowy mocy wyjściowej urządzenia gazowego.

Jeszcze do niedawna producenci przyznawali, że w przypadku grubszych, przekraczających osiem milimetrów blach, technologia światłowodowa traci przewagę nad CO2. Nowoczesne lasery fiber wykazują jednak swoją wyższość nad gazowymi w przypadku cięcia praktycznie wszystkich materiałów.

Części eksploatacyjne

Laser fiber jest także tańszy w eksploatacji. Zużywa o wiele mniej gazów tnących, ma mniej części eksploatacyjnych, a ich wymiana nie nastręcza tyle trudności co w przypadku laserów CO2 z ich skomplikowanymi systemami zwierciadeł, filtrami i rurami. Laser fiber to większa żywotność, bezawaryjność i efektywność kosztowa.

Serwis

Wreszcie sam serwis. Technologia światłowodowa jest niemal bezobsługowa, co pozwala znacznie ograniczyć koszty serwisowania przez fachowców. Laser CO2 dla utrzymania efektywności pracy wymaga regularnej, częstej konserwacji, czyszczenia i wymiany części eksploatacyjnych. Tymczasem liczba specjalistów, którzy podejmują się serwisowania urządzeń gazowych, znacząco w ostatnich latach spada. A za tym idzie wzrost cen serwisu. Nie warto inwestować w dogasającą, coraz bardziej kłopotliwą technologię CO2.

Jak widać, laser fiber tnie taniej. Warto wziąć to pod uwagę przy kalkulowaniu inwestycji w park maszynowy. Do obrabiarek światłowodowych przylgnęła łatka kosztownego sprzętu. Nawet jeśli cena samego urządzenia jest wyższa, trzeba pamiętać o kosztach eksploatacyjnych. Po ich uwzględnieniu może się okazać, że laser fiber to czysty zysk. Dobry dostawca pomoże tak dobrać parametry i model lasera fiber, by był efektywny. A inwestycja okazała się strzałem w dziesiątkę.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Maszyny-Polskie.pl, dystrybutora laserów fiber. Maszyny-Polskie to jedyny w Polsce autoryzowany przedstawicielem jednej z największych chińskich firm produkujących wycinarki laserowe fiber Senfeng Leiming Laser. Maszyny-Polskie.pl jako pierwsza firma w naszym kraju sprzedała dziesięć laserów fiber o mocy 4kW produkowanych w Chinach.

Chcesz poznać możliwości laserów fiber? Odwiedź Salon Technologii Laserowych Maszyny-Polskie.pl w Toruniu.

Redaktor: MRR

staleo.pl/z-kraju-i-ze-swiata

MASZYNY-POLSKIE.PL - YouTube

djembeddjembed  

                                                         

Zapisz się do naszego newslettera

fb icontwitter iconyoutube iconinstagram icongoogle maps

____________ Odwiedż nas ____________