Laser Fiber

Cena lasera sprawia, że dla wielu firm staje się wymagającą inwestycją. Wystarczy jednak odpowiednio przygotować się do zakupu, by znacznie ograniczyć koszty. W jaki sposób? Oto kilka porad przygotowanych we współpracy z firmą Maszyny-Polskie.PL

Czy Laser Fiber musi być drogi?

Obrabiarka laserowa staje się w firmach produkcyjnych niezbędnym urządzeniem. Opieranie się na poddostawcach rodzi wiele komplikacji, a nowoczesne urządzenie można kupić naprawdę w atrakcyjnej cenie. Jak to zrobić?

Postaw na laser fiber

Lasery fiber pojawiły się zaledwie 10 lat temu i od tego czasu rewolucjonizują rynek obrabiarek. Wydajność nowoczesnych urządzeń światłowodowych sięga 25 proc. w porównaniu do 8 proc. w przypadku laserów CO2. Dodatkowo fiber zużywa nawet cztery razy mniej energii niż starsze konstrukcje. A to realne oszczędności.

Obrabiarki światłowodowe charakteryzują się też znakomitą żywotnością i praktycznie nie wymagają konserwacji. Nie ma tu skomplikowanych systemów luster, filtrów i rur, które trzeba regularnie kontrolować, czyścić i wymieniać. Lasery CO2 zużywają też znaczne ilości drogich gazów. Już w momencie zakupu obrabiarki nie można zapominać o kosztach eksploatacyjnych, które w przypadku nowoczesnych urządzeń światłowodowych są o wiele niższe.

Trzeba też pamiętać o kwestii serwisu, który dla starszych laserów CO2 jest coraz mniej dostępny, 
a co idzie dalej coraz droższy.

Technologia światłowodowa dynamicznie się rozwija, a lasery fiber są coraz bardziej uniwersalne. Wciąż największą przewagę uzyskują przy obróbce stosunkowo cienkich blach, które jednak stanowią zdecydowaną większość używanych w przemyśle materiałów. Jeśli więc nie obrabiasz bardzo grubych bądź specyficznych surowców (np. niektóre plastiki), laser fiber jest świetnym rozwiązaniem.

Dlaczego nie laser z Chin?

Od kilku lat na europejskim rynku pojawiają się lasery fiber produkcji chińskiej. Większość z nich oferuje świetną jakość, co najmniej dorównującą zachodnim maszynom, przy niezwykle atrakcyjnej cenie. Chińscy producenci mają już ogromne doświadczenie w produkcji zaawansowanych obrabiarek, głównie dzięki dużym zamówieniom, które realizują. Kilka tysięcy wyprodukowanych laserów każdego roku w jednej tylko fabryce, to porównywalna skala produkcji w odniesieniu do możliwości wytwórczych wszystkich czołowych europejskich producentów zebranych razem. 

Wielu przedsiębiorców wciąż wybiera jednak zachodnich, „markowych” producentów. Tymczasem podzespoły do laserów europejskich marek często produkowane są właśnie w Chinach ze względu na niższe koszty pracy przy zachowaniu najwyższej jakości. „Markowe” obrabiarki to także niemałe koszty reklamy i marketingu znanych koncernów.

Rozważając zakup lasera z Chin warto pamiętać, że określenie „chińszczyzna”, to niedrogie towary sprowadzane tylko dla tego, że był na nie popyt. Chiny potrafią zadziwić, posiadając gigantyczny, nowoczesny przemysł a produkowane tam wyroby wyznaczają standardy nowoczesnej jakości. W Państwie Środka są produkowane prawie wszystkie popularne i cenione w Europie komputery, smartfony czy telewizory i to w niewyobrażalnej skali.

Trzeba jednak pamiętać, by korzystać z usług doświadczonego dostawcy ściśle współpracującego z producentem. Specjaliści z firmy Maszyny-Polskie.PL na miejscu weryfikują standardy wytwórców, oferując swoim klientom sprawdzone urządzenia. Gwarantują także kompleksową obsługę posprzedażową z serwisem szkolonym bezpośrednio u producenta laserów.

Leasing obniży koszty

To jednak nie wszystko, co można zrobić, by obniżyć koszty związane z zakupem lasera. Wartym rozważenia rozwiązaniem jest leasing. Dzięki niemu można wejść w posiadanie nowoczesnego urządzenia przy minimalnym zaangażowaniu własnego kapitału. Leasing umożliwia także optymalizację obciążeń podatkowych. Maszyny Polskie jako dostawca laserów fiber ściśle współpracuje z Millenium Leasing oferując konkurencyjne warunki.

fb icontwitter iconyoutube iconinstagram icongoogle maps

____________ Odwiedż nas ____________