Czy cięcie laserowe zapewnia powtarzalność produkcji?

Czy cięcie laserowe zapewnia powtarzalność produkcji?

Laser światłowodowy znajduje szerokie zastosowanie w firmach należących do różnych gałęzi przemysłu. Jest to obecnie najlepsza metoda obróbki termicznej, ze względu na wysoką precyzję wynikającą z zastosowania wiązki o dużym skupieniu energii oraz dużą szybkość cięcia. Ponadto jest to technologia ekonomiczna, ponieważ wycinarki fiber charakteryzuje niskie zużycie energii oraz dokładność, dzięki której minimalizowane są straty…


Laser światłowodowy znajduje szerokie zastosowanie w firmach należących do różnych gałęzi przemysłu. Jest to obecnie najlepsza metoda obróbki termicznej, ze względu na wysoką precyzję wynikającą z zastosowania wiązki o dużym skupieniu energii oraz dużą szybkość cięcia. Ponadto jest to technologia ekonomiczna, ponieważ wycinarki fiber charakteryzuje niskie zużycie energii oraz dokładność, dzięki której minimalizowane są straty materiału podczas obróbki. Liczne zalety tego typu urządzeń sprawiają, że stosowane są również w przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją masową.

Czy laser fiber można stosować w produkcji masowej?

Wycinanie laserem światłowodowym pozwala na uzyskanie bardzo wysokiej powtarzalności obróbki. Margines błędu podczas stosowania wycinarek fiber jest minimalny, nawet w przypadku wycinania skomplikowanych kształtów. Urządzenia te zachowują wysoką dokładność niezależnie od rodzaju obrabianego materiału. Fiber można stosować m.in. do cięcia stali nierdzewnej, węglowej, aluminium i miedzi. Ze względu na wysoką szybkość i dokładność cięcia, laser fiber używa się m.in. do wycinania elementów dekoracyjnych w branży meblarskiej, a także do obróbki części silników i maszyn w przemyśle stoczniowym i motoryzacyjnym.

Jak laser światłowodowy wpływa na wydajność produkcji?

Laser światłowodowy wyróżnia się nawet 4 razy większą szybkością cięcia niż tradycyjne urządzenia z laserem gazowym. Przecina z łatwością i wysoką precyzją stalowe blachy z prędkością osiągającą nawet 25 metrów na minutę. Dzięki skupionej strefie wpływu ciepła, podczas stosowania tego typu urządzenia powstaje minimalna ilość odpadów poprodukcyjnych, co pozwala przedsiębiorstwu na uzyskanie znacznych oszczędności. Ma to znaczenie w szczególności w przypadku produkcji wielkoseryjnej.

Zajmujemy się sprzedażą i serwisowaniem maszyn do metalu a w szczególności ,,maszyn do cięcia i gięcia”. Nasi doradcy techniczni oraz handlowi są gotowi odpowiedzieć na wszystkie pytania dot. dostępności, aspektów technicznych maszyn oraz finansowania.