Wycinarki laserowe fiber

Wycinarki laserowe fiber

Wycinarki laserowe fiber to stale zyskujące na popularności urządzenia stosowane do cięcia metali i tworzyw sztucznych. Wykorzystują aktywne włókna optyczne do generowania promienia lasera i znajdują bardzo szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Z ich pomocą można z wysoką precyzją, szybko i oszczędnie wycinać dowolne kształty z blach metalowych (stali nierdzewnej, stali węglowej, aluminium, mosiądzu i innych), a także wykorzystać je do obróbki rur oraz profili. Wycinanie laserem jest to technologia wykorzystująca jego promień. Dzięki tak zaawansowanym rozwiązaniom wycinarka laserowa daje nieograniczone możliwości, jeśli chodzi o realizację zleceń przemysłowych oraz artystycznych. Cięcie laserem pozwala na bezstykowe wycinanie detali, bez naruszania ich powierzchni, co jest niemożliwe podczas wycinania metodą skrawania.

Czym jest laser fiber?

Laser fiber to aktualnie najbardziej zaawansowane technologicznie urządzenie przeznaczone do wycinania nawet bardzo drobnych, precyzyjnych, a także wysoce powtarzalnych detali. Obróbka może być realizowana zarówno na cieńszych, jak i grubszych blachach, co czyni laser fiber maszyną bardzo uniwersalną. Jest to laser światłowodowy, który cechuje się niezwykle dużą wydajnością. Jego doskonałe parametry pracy oraz niski pobór mocy są odczuwalne szczególnie w porównaniu do używanych dotychczas laserów wykorzystujących CO2. Praca z laserem światłowodowym fiber jest nie tylko efektywna, ale też bezpieczna dla operatorów. Wyposażone w nowoczesne układy chłodzenia wycinarki laserowe zapewniają bezawaryjną pracę nawet przez długi czas bez przerwy.

Lasery fiber

W naszej ofercie znajdują się liczne urządzenia wyposażone w lasery fiber. Mamy szeroki asortyment maszyn producentów Senfeng i Raycus spośród, których możemy wybrać produkt spełniający oczekiwania najbardziej wymagającego Klienta. Sprzedajemy maszyny do cięcia blach, profili i rur, które można wykorzystać do obróbki materiałów takich jak: stal nierdzewna, węglowa, aluminium i mosiądz. W naszej ofercie znajdują się nie tylko wycinarki laserowe, ale też spawarki, znakowarki i czyszczarki laserowe. Dzięki wysokiem stopniu automatyzacji są to urządzenia łatwe w obsłudze i znajdujące praktyczne zastosowanie w rozmaitych zakładach przemysłowych oraz przy wielu stanowiskach produkcyjnych. Ich dodatkowym atutem jest niska emisja hałasu.

Laser światłowodowy

Laser światłowodowy wykorzystuje włókno optyczne składające się z trzech warstw, dzięki czemu tworzy stabilną wiązkę, pozwalającą na bardzo precyzyjne cięcie. Warstwa wewnętrzna odpowiada za przenoszenie światła lasera, płaszcz wewnętrzny otacza rdzeń i to od niego odbijane jest światło, a warstwa zewnętrzna zapobiega emisji lasera poza przewód. Dzięki niej, wiązka światła jest bardzo cienka, a cięcie wykonywane laserem światłowodowym jest wyjątkowo dokładne. Właściwości laserów przekładają się na poprawę wydajności produkcji przy jednoczesnym obniżeniu jej kosztów.

Laser światłowodowy jest stosowany w wielu branżach, ale przede wszystkim w przemyśle dekoracyjnym, samochodowym, urządzeń AGD i metalurgicznym.

Wycinanie laserem – szybkie cięcie i niskie koszty

Kluczowym elementem wycinarek laserowych fiber są wysokiej jakości trójwarstwowe włókna optyczne, w których generowane jest promieniowanie. Podobne rozwiązanie zastosowano m.in. w spawarkach laserowych. Centralna warstwa włókna wykonana jest z materiału o wysokim współczynniku załamania światła – włókno zwieńczone jest również siatką dyfrakcyjną. Wszystko to jest niezbędne do wytworzenia wiązki laserowej o niskiej długości fali i wysokiej gęstości energii, która pozwala osiągnąć wysoką wydajność cięcia. Wycinarki laserowe tną materiały z dużą prędkością, a jednocześnie z nieosiągalną dla innych urządzeń dokładnością, co pozwala uniknąć dodatkowej obróbki przy użyciu innych procesów. Jednocześnie wycinarki fiber podczas pracy pobierają nawet do 70% mniej energii niż lasery gazowe.

Zalety wycinania elementów wycinarką laserową

Wycinanie laserem przekłada się nie tylko na jakość i precyzję czy szybkość wykonania usługi, ale także na atrakcyjną cenę. Metoda ta ma dużą przewagę nad pozostałymi metodami obróbki metali, gdyż jest z pewnością najbardziej efektywna. Wycinarki laserowe są z powodzeniem wykorzystywane do realizacji różnorodnych zleceń, między innymi wycinania profili, do dziurkowania czy okrawania. Umożliwiają więc wykonanie nawet najbardziej skomplikowanych zadań. Pozostałe zalety wycinania laserem to:

  • skupiona strefa wpływu energii cieplnej,
  • optymalizacja materiałowa – minimalne ubytki materiału,
  • idealna powierzchnia cięcia, niewymagająca dodatkowej obróbki,
  • możliwość cięcia różnych materiałów,
  • wąska ścieżka palenia,
  • pełna elastyczność cięcia laserowego,
  • wysoka prędkość cięcia,
  • pełna automatyzacja i w rezultacie powtarzalność produkcji,
  • bezproblemowa integracja z pozostałymi procesami technologicznymi.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą wycinarek laserowych fiber. Mamy szeroki wybór urządzeń przeznaczonych do różnych zastosowań.