Filtrowentylacja

Filtrowentylacja

Filtrowentylacja przemysłowa

Filtrowentylacja przemysłowa to nowoczesne rozwiązanie stosowane w zakładach przemysłowych, warsztatach i fabrykach. Celem korzystania z urządzeń filtrowentylacyjnych jest oczyszczanie miejsca pracy z niebezpiecznych zanieczyszczeń, m.in. z dymów, gazów, pyłów i opiłków. Wyróżnia się maszyny dbające o komfort i zdrowie pracownika przy jednym lub kilku stanowiskach pracy, a także złożone systemy oczyszczające całe hale i obiekty. Podczas wykonywana czynności takich jak np. obróbka skrawaniem i spawanie, powstaje wiele substancji, które nie tylko obniżają komfort pracy, ale mogą mieć też niekorzystny wpływ na zdrowie pracowników. Z tego powodu, filtrowentylacja przemysłowa jest ważnym elementem pomieszczeń przemysłowych.

Systemy filtrowentylacji przemysłowej

Oferujemy Państwu kompleksowe usługi z zakresu doboru i projektowania systemów filtrowentylacji przemysłowej. Zapewniamy dopasowanie instalacji do wymogów danego obiektu, jego budowy, a także rodzaju i ilości powstających zanieczyszczeń oraz ich punktów emisji i najwyższego stężenia. Proponujemy Klientom indywidualne projekty, które spełniają wymogi i normy prawne nałożone na daną branżę. Dobieramy elementy systemu tak, aby osiągnąć jak najwyższą wydajność oczyszczania powietrza. Dzięki odpowiednim systemom filtrowentylacji przemysłowej firma nie tylko dba o zdrowie pracowników, ale również zmniejsza swój negatywny wpływ na środowisko. W naszej ofercie znajdują się systemy filtrowentylacji przemysłowej Welldone.

Systemy wentylacyjne dla przemysłu

Systemy wentylacyjne dla przemysłu mają szczególne znaczenie w przypadku lotnych związków chemicznych, pyłów i dymów, które mogą długo unosić się w powietrzu i tym samym stwarzać zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia pracowników. Oferowane przez nas systemy składają się m.in. z okapów, kanałów z filtrem przeciwpyłowym, bocznych kapturów, stołów spawalniczych i odpylaczy. Sprzedajemy też systemy filtracyjne podciśnieniowe i systemy oczyszczania powietrza z procesu cięcia plazmowego. Siedziba firmy Maszyny Polskie znajduje się w Toruniu, ale do kontaktu zachęcamy przedsiębiorstwa z całej Polski. Zapewniamy kompleksowe wsparcie z zakresu doboru i transportu systemów wentylacyjnych dla przemysłu.

Filtrowentylacja spawalnicza

Filtrowentylacja spawalnicza chroni pracowników przed działaniem szkodliwych substancji powstających podczas spawania. Wyróżnia się urządzenia stosowane bezpośrednio na stanowiskach oraz systemy dbające o obieg powietrza w całym pomieszczeniu.

W naszej ofercie urządzeń służących do filtrowentylacji spawalniczej znajdują się:

  • układy odpylające,
  • wyciągi oparów,
  • stoły czyszczące z odciągiem dolnym,
  • urządzenia mobilne do filtrowentylacji,
  • okapy odciągowe,
  • systemy centralnego odpylania.

W przygotowanym asortymencie mamy urządzenia cenionego producenta Welldone.

Systemy filtrowentylacji stanowisk spawalniczych

Systemy filtrowentylacji stanowisk spawalniczych zbudowane są z odpowiednio dobranych do danego zakładu urządzeń. System może składać się np. okapu lub odciągu spawalniczego, który stosowany jest przy głowicy spawalniczej, dzięki czemu opary zostają wessane przed rozprzestrzenieniem się do otoczenia. Wygodnym rozwiązaniem z naszej oferty są też przenośne pochłaniacze oparów spawalniczych z ramionami ssącymi o długości 2 m, 3 m lub 4 m. W miejscach o wysokim poziomie zanieczyszczenia stosowany jest system składający się z rury umieszczonej w górnej lub bocznej części pomieszczenia, która odprowadza opary.

Systemy ochrony spawacza

Systemy ochrony spawacza mają na celu zapewnienie pracownikowi komfortu pracy i bezpieczeństwa podczas wykonywania prac spawalniczych. Zapewniamy dopasowanie odpowiedniego urządzenia do warunków panujących w danym zakładzie przemysłowym. Oferujemy jedynie maszyny najwyższej jakości pochodzące od sprawdzonych producentów. Opary spawalnicze nie tylko mogą stanowić zagrożenie dla pracowników, ale też zmniejszają żywotność sprzętu. Stosowanie systemów ochrony spawacza poprawia stan środowiska naturalnego przez redukcję pyłu spawalniczego oraz wpływa na wzrost innowacyjności przedsiębiorstwa.