Jak ciąć profile laserowo?

Jak ciąć profile laserowo?

Cięcie laserowe to nowoczesna metoda obróbki metalu, która zrewolucjonizowała pracę wielu przemysłowych zakładów produkcyjnych. Zapewnia ona nowe możliwości zarówno pod kątem precyzji oraz szybkości pracy, jak i wycinania skomplikowanych elementów, takich jak profile czy rury. Wszystko to wpływa jednocześnie na poprawę wyników finansowych. Sprawdź, na czym polega laserowe cięcie profili oraz jakie ma zalety.  …


Cięcie laserowe to nowoczesna metoda obróbki metalu, która zrewolucjonizowała pracę wielu przemysłowych zakładów produkcyjnych. Zapewnia ona nowe możliwości zarówno pod kątem precyzji oraz szybkości pracy, jak i wycinania skomplikowanych elementów, takich jak profile czy rury. Wszystko to wpływa jednocześnie na poprawę wyników finansowych. Sprawdź, na czym polega laserowe cięcie profili oraz jakie ma zalety.

 

Na czym polega cięcie laserowe profili?

Profile to bardzo istotne elementy konstrukcyjne, które muszą być odpowiednio dostosowane do potrzeb danego projektu czy budowy. Cięcie laserowe umożliwia zaś nadanie im precyzyjnego kształtu. Proces ten polega na obróbce materiału przy pomocy wiązki laserowej, która przekazuje na wybrane miejsce bardzo dużą ilość energii. Energia ta jest jednak niezwykle skumulowana, dzięki czemu można nią wycinać nawet bardzo skomplikowane kształty i małe elementy.

Warto również pamiętać, że obróbka laserem, w celu uzyskania jak najlepszych efektów, powinna przebiegać w ściśle określonych warunkach. Przed rozpoczęciem prac należy więc przeprowadzić optymalizację procesu cięcia laserem. Moc lasera i metoda cięcia dostosowywane są do grubości obrabianych profili, materiału, z którego zostały one wykonane oraz potrzeb konkretnego projektu. Właściwe ustawienia wpływają na jakość obróbki, gładkość krawędzi oraz dokładność cięcia.

Zalety laserowego cięcia profili

Wycinanie laserem profili wykazuje wiele zalet, spośród których najważniejszymi są niezwykła precyzja oraz wysoka prędkość pracy – nieporównywalna z obróbką ręczną i mechaniczną. Laser to bowiem metoda bezdotykowa, która gwarantuje największą możliwą dokładność obróbki. Ponadto zapewnia:

  • dużą powtarzalność części,
  • ograniczenie odpadów materiału,
  • gładkie, estetyczne krawędzie niewymagające dalszej obróbki,
  • minimalizację błędów,
  • możliwość tworzenia skomplikowanych wzorów.

Wszystko powyższe przekłada się na zwiększenie funkcjonalności oraz sprawniejszą pracę zakładu, a jednocześnie – optymalizację kosztów produkcji. Cięcie laserowe gwarantuje więc nie tylko świetne efekty, ale też duże oszczędności.

Zajmujemy się sprzedażą i serwisowaniem maszyn do metalu a w szczególności ,,maszyn do cięcia i gięcia”. Nasi doradcy techniczni oraz handlowi są gotowi odpowiedzieć na wszystkie pytania dot. dostępności, aspektów technicznych maszyn oraz finansowania.