Jak technologie laserowe odmieniły współczesny przemysł?

Jak technologie laserowe odmieniły współczesny przemysł?

Laser światłowodowy ma niewątpliwie ogromny wpływ na współczesny przemysł maszynowy, metalowy, motoryzacyjny, lotniczy, a także na inne jego gałęzie. Główne zalety wycinarek laserowych, za które cenią je przedsiębiorcy, to: energooszczędność, trwałość i wysoka precyzja cięcia. Mogą być też stosowane do cięcia różnego rodzaju materiałów, dlatego wykorzystywane są w wielu branżach. Są to maszyny, które wyróżnia…


Laser światłowodowy ma niewątpliwie ogromny wpływ na współczesny przemysł maszynowy, metalowy, motoryzacyjny, lotniczy, a także na inne jego gałęzie. Główne zalety wycinarek laserowych, za które cenią je przedsiębiorcy, to: energooszczędność, trwałość i wysoka precyzja cięcia. Mogą być też stosowane do cięcia różnego rodzaju materiałów, dlatego wykorzystywane są w wielu branżach. Są to maszyny, które wyróżnia niski koszt konserwacji oraz długa żywotność. Mogą z powodzeniem służyć bardzo długo m.in. dzięki bezstykowej obróbce, która wiąże się z mniejszym zużyciem części. Wysoki stopień automatyzacji wycinarek sprawia, że nie potrzebują stałego nadzoru, dzięki czemu pracownicy mogą zostać oddelegowani do wykonywania innych czynności.

 

Jak wycinarki laserowe wpływają na produkcję masową?

Wycinarki laserowe są stosowane w przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją masową, w której wymagana jest wysoka powtarzalność elementów. Te nowoczesne maszyny pozwalają na realizację wymagających wysokiej dokładności zleceń, a jednocześnie obniżają koszty firmy. Zrewolucjonizowały sposób obróbki wielu materiałów i pomogły w optymalizacji produkcyjnej. Oszczędności pozyskane dzięki inwestycji w wycinarki laserowe wynikają m.in. z wysokiej dokładności i prędkości cięcia oraz braku konieczności przeprowadzania obróbki wykańczającej, co pozwala realizować zlecenia w krótszym czasie niż przy użyciu np. wycinarek z laserem gazowym.

Z czego wynika popularność wycinarek laserowych CNC?

Maszyny do cięcia laserem światłowodowym mogą być wyposażone w funkcję CNC, czyli system komputerowego sterowania urządzeniem. Technologia ta pozwala na zaplanowanie czynności, które ma wykonać maszyna z bardzo wysoką precyzją. Ich wykorzystanie minimalizuje ryzyko wystąpienia błędów podczas produkcji, a co za tym idzie, podnosi wydajność zakładu przemysłowego.

Zajmujemy się sprzedażą i serwisowaniem maszyn do metalu a w szczególności ,,maszyn do cięcia i gięcia”. Nasi doradcy techniczni oraz handlowi są gotowi odpowiedzieć na wszystkie pytania dot. dostępności, aspektów technicznych maszyn oraz finansowania.