Jakie możliwości obróbcze dają lasery 3D?

Jakie możliwości obróbcze dają lasery 3D?

Rynek obróbki metali oraz maszyn wykorzystywanych do tego celu w ostatnich latach rozwija się niezwykle szybko. Dopracowywane są dotychczasowe metody, a także wymyślane nowe, jeszcze bardziej dokładne i ułatwiające codzienną pracę sposoby. Laser 3D prawdziwie zrewolucjonizował obróbkę metali oraz innych materiałów z wielu powodów. Metoda ta jest nie tylko najnowsza, ale również uważana za najszybszą…


Rynek obróbki metali oraz maszyn wykorzystywanych do tego celu w ostatnich latach rozwija się niezwykle szybko. Dopracowywane są dotychczasowe metody, a także wymyślane nowe, jeszcze bardziej dokładne i ułatwiające codzienną pracę sposoby. Laser 3D prawdziwie zrewolucjonizował obróbkę metali oraz innych materiałów z wielu powodów. Metoda ta jest nie tylko najnowsza, ale również uważana za najszybszą i najwydajniejszą podczas cięcia rozmaitych profili, rur oraz innych elementów metalowych.

 

Co zapewnia cięcie laserem 3D?

Cięcie laserem 3D wykorzystywane jest przede wszystkim do obróbki przestrzennej, która znajduje coraz szersze zastosowanie w wielu przemysłowych zakładach produkcyjnych. Dzięki temu jest możliwe obrabianie nie tylko płaskich części, ale też rur czy profili o różnych skomplikowanych kształtach, które są niezbędne do tworzenia wielu konstrukcji. Technologia 3D umożliwia wycinanie dowolnych form i detali na częściach, które dotychczas nie mogły być poddawane obróbce laserowej. Innowacja ta zapewnia ogromne możliwości obróbcze oraz bardzo sprawną pracę.

Niezwykła precyzja, szybkość i powtarzalność części

W ofercie naszej firmy znajdziesz wiele nowoczesnych maszyn do wycinania laserem 3D, które cechują się dużą wydajnością pracy, nawet podczas intensywnego, ciągłego użytkowania i wykorzystania ich do produkcji masowej. Ponadto zapewniają one:

  • niezwykłą precyzję cięcia, dzięki czemu krawędzie pozostają gładkie i estetyczne oraz nie wymagają dalszej obróbki,
  • dużą szybkość i automatyzację pracy, co usprawnia wiele procesów produkcyjnych,
  • zmniejszenie ilości strat materiałowych,
  • brak odkształceń termicznych ze względu na niewielką strefę wpływu ciepła,
  • możliwość realizacji wielu procesów jednocześnie.

Co więcej, sterowanie urządzeń odbywa się w sposób komputerowy, co gwarantuje również dużą powtarzalność produkowanych części. Korzystanie z lasera 3D daje możliwość optymalizacji kosztów związanych z produkcją oraz podniesienie jakości wytwarzanych elementów.

Zajmujemy się sprzedażą i serwisowaniem maszyn do metalu a w szczególności ,,maszyn do cięcia i gięcia”. Nasi doradcy techniczni oraz handlowi są gotowi odpowiedzieć na wszystkie pytania dot. dostępności, aspektów technicznych maszyn oraz finansowania.