Leasing maszyn do cięcia laserem – kiedy to się opłaca?

Leasing maszyn do cięcia laserem – kiedy to się opłaca?

Firmy zajmujące się obróbką różnego rodzaju elementów nie mogłyby poprawnie funkcjonować bez nowoczesnych, zaawansowanych maszyn do cięcia laserem. Wiele przedsiębiorstw, nawet pomimo posiadania mocnej pozycji na rynku, zamiast na kupno, decyduje się na ich leasing. Rozwiązanie to w prosty sposób umożliwia bowiem regularną zmianę sprzętu, a jednocześnie optymalizację podatkową. Sprawdźmy więc, kiedy opłaca się leasing.…


Firmy zajmujące się obróbką różnego rodzaju elementów nie mogłyby poprawnie funkcjonować bez nowoczesnych, zaawansowanych maszyn do cięcia laserem. Wiele przedsiębiorstw, nawet pomimo posiadania mocnej pozycji na rynku, zamiast na kupno, decyduje się na ich leasing. Rozwiązanie to w prosty sposób umożliwia bowiem regularną zmianę sprzętu, a jednocześnie optymalizację podatkową. Sprawdźmy więc, kiedy opłaca się leasing.

Możliwość dla małych firm

Kupno maszyny do cięcia laserem wiąże się z dużym wydatkiem, na który często nie mogą pozwolić sobie małe firmy. Oznaczałoby to bowiem zamrożenie dużej części posiadanego kapitału, który mógłby zostać przeznaczony na inne cele. W takiej sytuacji leasing może okazać się doskonałym, a jednocześnie bardzo bezpiecznym wyjściem, które w znacznej mierze obniży koszty.

Firma płaci wówczas określoną kwotę regularnie, a jednocześnie zyskuje możliwość korzystania z atrakcyjnych ulg podatkowych. Dzięki temu może w rozsądny sposób zaplanować budżet, a także stać się w dużej mierze niezależną. Posiadanie własnych urządzeń bowiem znacznie usprawni oraz szybko zoptymalizuje koszty produkcji.

Posiadanie najnowszego sprzętu

Decyzja na leasing maszyn do cięcia laserem sprawdzi się także w sytuacji, gdy zależy Ci na posiadaniu zawsze najnowszego sprzętu. Rozwój technologii idzie do przodu bardzo szybko, przez co urządzenie zakupione kilka lat temu może okazać się dużo mniej wydajne niż maszyny obecnie oferowane na rynku. Leasing pozwoli Ci korzystać z wykrawarki przez określony czas, po którym będziesz mógł z łatwością wymienić ją na nowszy, lepszy i sprawniejszy model.

Jest to znacznie mniej wymagający i szybszy, a jednocześnie bardziej opłacalny proces niż sprzedaż posiadanego lasera fiber i kupno kolejnego. Jeśli szukasz najlepszej oferty leasingu maszyn do cięcia laserem, warto nawiązać kontakt z renomowaną firmą importującą obrabiarki do metalu, taką jak nasza. Zapewniamy bowiem wsparcie techniczne, a także doradztwo podczas każdego etapu współpracy.

Zajmujemy się sprzedażą i serwisowaniem maszyn do metalu a w szczególności ,,maszyn do cięcia i gięcia”. Nasi doradcy techniczni oraz handlowi są gotowi odpowiedzieć na wszystkie pytania dot. dostępności, aspektów technicznych maszyn oraz finansowania.