Rozwiązania „pod klucz” w zakresie filtrowentylacji – na czym to polega?

Rozwiązania „pod klucz” w zakresie filtrowentylacji – na czym to polega?

Filtrowentylacja stosowana jest przede wszystkim w przedsiębiorstwach, fabrykach i zakładach, w których przeprowadzane są różnego rodzaju procesy produkcyjne. Ma zapewniać wysoki komfort oraz bezpieczeństwo osobom pracującym na stanowiskach, na których wykonywane jest m.in. spawanie, obróbka skrawaniem i cięcie plazmowe. Urządzenia do filtrowentylacji znajdują zastosowanie m.in. w przemyślne metalurgicznym, energetycznym, chemicznym oraz spożywczym.   Jak wybrać…


Filtrowentylacja stosowana jest przede wszystkim w przedsiębiorstwach, fabrykach i zakładach, w których przeprowadzane są różnego rodzaju procesy produkcyjne. Ma zapewniać wysoki komfort oraz bezpieczeństwo osobom pracującym na stanowiskach, na których wykonywane jest m.in. spawanie, obróbka skrawaniem i cięcie plazmowe. Urządzenia do filtrowentylacji znajdują zastosowanie m.in. w przemyślne metalurgicznym, energetycznym, chemicznym oraz spożywczym.

 

Jak wybrać urządzenie do filtrowentylacji?

Przed inwestycją w urządzenia do filtrowentylacji należy przeprowadzić wnikliwą analizę procesów zachodzących w danym przedsiębiorstwie. Zależnie od rodzaju produkcji, trzeba dopasować system wychwytywania, a także przenoszenia i gromadzenia cząstek stałych i pyłów. Decydując się na filtrowentylację, warto też wybrać rozwiązania, które zapewnią optymalizację kosztów, które ponoszone są na oczyszczanie powietrza. Istotne jest również, aby urządzenia zapewniały komfort i bezpieczeństwo pracy w sposób, który określony jest przez przepisy prawne dotyczące ochrony środowiska naturalnego i zdrowia pracowników.

Jak dobrać filtrowentylację do procesu produkcyjnego?

Podczas prac polerskich, kiedy to powstają cząstki ścierne, najlepiej stosować stoły czyszczące z odciągiem dolnym. Szerokie zastosowanie mają przenośne wyciągi spalin, które wyłapują pyły bezpośrednio w miejscu ich emisji. Mogą być stosowane m.in. w warsztatach samochodowych i zakładach stolarskich oraz w miejscach, w których przeprowadzane jest szlifowanie, spawanie i rzeźbienie. Wykorzystywane są też podczas obróbki materiałów drewnopochodnych, tworzyw sztucznych, metali i szkła. Do cięcia plazmowego i płomieniowego polecane są systemy odsysania bocznego. Obszar roboczy połączony jest z kanałem wciągającym powietrze i oczyszczanym przez filtr kasetowy.

Zajmujemy się sprzedażą i serwisowaniem maszyn do metalu a w szczególności ,,maszyn do cięcia i gięcia”. Nasi doradcy techniczni oraz handlowi są gotowi odpowiedzieć na wszystkie pytania dot. dostępności, aspektów technicznych maszyn oraz finansowania.